Knižní výzva 2017

1. leden 2017 | 15.26 | rubrika: Knižní svět

Co by to bylo za nový rok bez Knižní výzvy, kterou již tradičně pořádá Ells? Minulý rok jsem se příliš přecenila (možná, že v tom zahrálo svou roli hledání bytu i nečekané stěhování do nového a tím pádem méně času na čtení), ale věřím tomu, že se mohu letos polepšit.

Jak jsem již naznačila, předchozí Knižní výzva nedopadla podle mých představ. Stejně jako minulý rok bych i letos ráda přečetla nějakou knihu v němčině. Nebude mi vadit ani kniha dvojjazyčná.

V letošním roce to vidím na 40 knih. Je možné, že letos to dopadne stejně jako minulý rok. Ale co už. Budu ráda za každý nově objevený zajímavý příběh nebo autora.

Knižní výzva 2016

27. prosinec 2015 | 13.52 | rubrika: Knižní svět

Nový rok je za dveřmi a já jsem se rozhodla, že se znovu, již podruhé, zúčastním Knižní výzvy, kterou stále považuji za zajímavý a smysluplný projekt.

Tu předchozí jsem sice vyplnila, co se počtu přečtených knih týče, ovšem s polovinou knih přečtených v německém jazyce jsem si věřila až přespříliš. Proto letos neudám určitý počet knih, které bych si chtěla v němčině přečíst, ale pouze sdělím, že to (doufejme!) nějaké budou. Velká většina knih však bude přečtena v jazyce českém.

Pro rok 2016 si troufám vybrat dobře zapamatovatelné číslo "50". To máme přibližně jednu knihu na týden, což je při mé současné situaci (kromě denního dojíždění do zaměstnání beru v potaz ještě fakt, že jsem se nadobro vzdala iPhonu) v podstatě splnitelný úkol.

Jsem sama zvědavá, jak má další knižní výzva dopadne. Více než z jejího vyplnění se však budu těšit z toho, podaří-li se mi dát vám tip na nějakou dobrou knihu.

komentáře (2) | přidat komentář | přečteno: 147x

Knižní výzva 2015

1. únor 2015 | 11.12 | rubrika: Knižní svět

Pozdě, ale přece :)

Na blogu V. jsem se seznámila s projektem, který mě na první pohled zaujal. Jedná se o KNIŽNÍ VÝZVU pro rok 2015. Rozhodla jsem se, že se zúčastním, neboť i přes časovou vytíženost si najdu tu a tam na čtení knih čas, což mě těší a zároveň i uklidňuje.

V současné době nemám kvůli pobytu v zahraničí možnost přečíst tolik knih jako za dob mých středoškolských studií. Knihy v českém jazyce zde není možné sehnat, což dělá mou knižní výzvu o to zajímavější. Minimálně polovina knih, které do konce tohoto roku přečtu, bude přečtena v jazyce německém. Možná si až přespříliš věřím, ale i tak se pokusím výzvu 20 přečtených knih splnit.

20

Číslo "20" se mi zdá pro letošní rok jako reálně splnitelné. Tak se nechme překvapit... :)

žádné komentáře | přidat komentář | přečteno: 120x

Nešťastná událost, jež přispěla k rozkladu.

2. březen 2013 | 18.01 | rubrika: Knižní svět

zolaČeho? Knižní kultury v ČR. Bohužel. Soudím tak dle smutné zprávy, kterou mi dnes zaslala e-mailem spolužačka. Končí nakladatelství Československý spisovatel. Toto nakladatelství se nám spojuje se jménem Levných knih KMa, kam mnozí z nás často chodí. Více o LK a dalších možnostech, jak pořídit knihy levně, jsem psala v tomto článku.

Každý knihomol ví, že o kvalitě dnes vydávané literatury by se dalo polemizovat. Když se v žebříčku TOP 10 nejprodávanějších knih objeví zároveň Pohlreich, Prostřeno, Viewegh a Stmívání, je mi poměrně smutno. Předpokládám, že nejsem jediná, která na to takto nahlíží, ale zároveň věřím i tomu, že v dnešní době je tonto druh, ehm, literatury populární. Jsem však vytočena k nepříčetnosti, když člověk vyhledávající tento druh "literatury" bez ostychu vypustí z huby, že Evžen Oněgin je sračka. A věřte nebo ne, toto se stává velmi často.

komentáře (4) | přidat komentář | přečteno: 107x