DIY nové i dávné

30. září 2015 | 15.39 | rubrika: DIY

Ačkoliv jsem člověk tvořivý, rubriku "DIY", jak jsem si všimla, velmi zanedbávám. Poslední článek se v této rubrice objevil v březnu loňského roku (!). Za tu dobu jsem toho stihla vyrobit vcelku dost, ať už pro sebe, své přátele či na zakázku přes Vinted.

Článkem jsem se krapet inspirovala u Šukatérky, díky které mi docvaklo, že jsem dlouho nic ze své tvorby nezveřejnila.

Rozhodla jsem se tedy "oprášit" tuto rubriku ještě před tím, než nastoupím do práce, protože poté bych už zřejmě neměla tolik času...


Poměrně nedávno jsem ukořistila ve slevě pěknou kratší sukni (i s kapsami!), která se mi však zdála taková... obyčejná. Zapomněla jsem ji vyfotit před úpravou, což asi nevadí, protože na ní nebylo nic zvláštního. Úprava zabrala asi hodinku a půl, zužitkovala jsem při ní zbytek staré široké krajky, saténovou stužku a kovové polokroužky. Dopadlo to takto:

diy7

Ride The Lightning

12. březen 2014 | 19.42 | rubrika: DIY

S "jízdou na blesku" nemá článek nic společného, nepočítám-li tedy (pro mě) to nejlepší album kapely, kterou to tehdy všechno začalo. I když metal samotný dnes tvoří možná tak deset procent mého hudebního repertoáru, na Metallicu a podobné klasiky svého žánru jsem nezanevřela. Tento článek nebude však ani o Metallice. Je ale pravda, že právě námět alba Ride The Lightning od zmíněné kapely se stal předlohou pro můj další záchvat tvořivosti.

Tentokráte jsem zatoužila po obyčejné tašce, ve které bych mohla nosit vypůjčené knihy. Před nedávnem jsem si totiž všimla, že má plátěná kabela přes rameno již mele z posledního, neboť se hned na několika místech trhá. Naneštěstí ani není natolik prostorná, aby pobrala všechny knihy, které si v knihovně půjčím. Tudíž jsem se rozhodla pro alternativu, která mě mohla vyjít všehovšudy na necelých 150 korun. Nemám představu, kolik bych utratila za tašku konfekční. Této možnosti jsem se chtěla za každou cenu vyhnout a možná i to byl důvod, proč se opět pustit do nějaké té větší akce...

První barevný pokus

27. leden 2014 | 20.07 | rubrika: DIY

ledzep4Konečně jsem se dokopala k použití dvou pestrobarevných souprav barev na textil, které jsem si pořídila před několika lety. Tedy, ne, že bych barvy nikdy nepoužila; použila jsen jen některé. Kupříkladu tmavě modrou, když jsem tvořila norské triko, které mám dnes už jen na památku.

Ale oranžová měla premiéru! A světlemodrá jakbysmet.

Doteď jsem používala pouze bílou, červenou a černou barvu na jednodušší motivy s logy kapel. I se třemi barvami se dá kouzlit, má-li člověk trpělivost a smysl pro detail. Ale proč nevyzkoušet něco trochu jiného? Posunula jsem tedy hranici o něco výš. Vzpomněla jsem si, že mé jediné triko s logem kapely Led Zeppelin je již dva roky nepoužitelné. Chyba!
Otevřela jsem si Gůgl a hledala něco, co "by se dalo zvládnout". Nechtěla jsem se pouštět do větších akcí (rozuměj Jimmy Page s kytarou), protože mi bylo předem jasné, že by to dopadlo katastrofálně. A proto jsem se rozhodla spíše pro jednodušší námět se zepelínem z desky Celebration Day.

Další výmysl aneb o zábavu mám postaráno

18. červenec 2013 | 12.55 | rubrika: DIY

svícenNení to tak dávno, co jsem si uvědomila, že se nám doma hromadí skleněné svícny po vypálených svíčkách z Ikei. Byla by škoda je vyhodit, neboť jsou doopravdy skleněné (žádná náhražka se, věřte, tentokráte nekoná). Co tedy s nimi? Jako sklenice na pití nepřichází v úvahu, neboť těch máme habaděj a police je tak jako tak již přeplněná.

Nemusela jsem dlouho přemýšlet nad tím, jak je zužitkovat. Svícen s čajovou svíčkou na stole nezabere tolik místa a když se povede, nevypadá zase tak špatně... Tudíž si sklenice, dá se říct, zachovaly svůj původní účel.

Řekla jsem si, že za pokus to určitě stojí, a protože mě baví tvořit všelijaké blbiny, naběhla jsem do výtvarných potřeb a koupila si dvě kontury na sklo černé a stříbrné barvy.